Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Naujienos

Veiksmo savaitė „Be patyčių 2017“
   Patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas.
   Esame aktyvus Lietuvos piliečiai, todėl Vaikų globos namų auklėtiniai aktyviai dalyvavo akcijoje    „Savaitė be patyčių 2017“. Nuo kovo 20 iki kovo 24 kiekvieną dieną diskutavome apie patyčias, kaip jas sustabdyti bei stiprinome tarpusavio draugystę.
   Iškėlėme akcijos tikslą - skatinti draugiškus tarpusavio santykius ir kurti saugią bendruomenę, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Šių metų akcijoje dalyvavo vaikai mažomis grupėmis iki 12 metų.
   Pirmoji diena buvo veiksmo savaitės „Be patyčių 2017“ paskelbimas. Sukurtas informacinis stendas apie patyčias pavadinimu „Įveikime kartu“.  Šią dieną vyko akcija „Pasisveikink“. Paskalbtas konkursas „Draugiškumo simbolis“. Dalyviai turėjo atnešti savo kūrybos ženkliuką – emblemą (ovalios formos) į socialinio pedagogo arba psichologo kabinetą. Sulaukėme labai gražių ir prasmingų pavaizdavimų. Ši emblema tapo visos savaitės simboliu.
   Antroji diena - „Mandagumo diena“. Pravesta akcija „Pabūk angelu sargu“. Vaikai turėjo daryti gerus darbus tam žmogui, kurio vardą burtų keliu ištraukė. Vakare vyko diskusija – praktinis užsiėmimas „Gerų darbų rankos“, kur vaikai turėjo surašyti, kokius mandagumo žodžius moka ir vartoja kiekvieną dieną.
   Trečioji diena - „Pasitikėjimo diena“. Akcija „Komplimentų diena“. Vakare piešėmės piešinį „Draugystės juosta“. Po šeimynas keliavo „Pasitikėjimo dėžutė“, kur vaikai galėjo pasidalinti savo patirtomis patyčiomis jų atžvilgiu bei kaip jie su tuo kovojo.
   Ketvirtoji diena- „Draugystė popietė“. Vakare prie arbatos puodelio žiūrėjome bei aptarėme animacinį filmą apie draugystę „Brolis Lokys“
   Penktoji diena- „Žaidžiame su draugais.“. Praktinis užsiėmimas su vaikais „Gerų darbų namelis“.
   Visą savaitę vykę renginiai buvo stebimi ir fotografuojami, gražiausios akimirkos buvo eksponuojamos ant stendo. Geriausi ir aktyviausi akcijos dalyviai buvo apdovanoti.
   Tikimės, kad ši akcija padėjo mums sustiprinti draugystę bei pasitikėjimą vieni kitais.

pat4_1.JPG
pat3_1.JPG
pat1_1.JPG
pat2_1.JPG

« Atgal

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt