Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centras

Naujienos

VASAROS PRISIMINIMAI LYDI Į RUDENĮ ...

     Kasdien labiau kiemuose beįsitvirtinantis ruduo vis dėlto nenugali vasaros prisiminimų. Ypač tada, kai jie tokie nepakartojami,pilni vaikiško džiaugsmo ir linksmų nuotykių. Rudenį, kai prasideda nauji mokslo metai daugiau dėmesio yra skiriama pamokų ruošai, įvairių renginių organizavimui, psichologinių problemų sprendimui, tai vasara – žaidimų, kelionių, pramogų metas.
    Kiekvienais metais vaikų globos namų auklėtiniai atranda vis naujus kelionių maršrutus. Neįsivaizduojama vasara be kelionių į Vilnių - mūsų sostinę. Tą dieną vaikai vyko į ekskursija į Menų akademija ir Bernardinų sodą. Šios išvykos tikslas buvo giliau susipažinti su kultūros ir gamtos paveldu. Motyvuoti ir toliau tyrinėti šalies palikimą, architektūra, augalų ekspozicija. Gebėti geriau atpažinti įvairius kultūros ir gamtos paveldo elementus mus supančioje aplinkoje.
    Birželio 1- oji Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tą dieną vaikai nemokamai apsilankė Druskininkų „Vychy“ vandens parke. Į šią išvyka išsiruošė savo geru elgesiu ir gerais darbais labiausiai pasižymėję auklėtiniai. Džiugu, kad tokių vaikų turime ne vieną. Visa ši diena jiems  buvo išskirtinė, nes čia vaikams labai patiko, o ši išvyka jiems buvo labai gera dovana gražios šventės proga. Gražia, saulėta birželio dieną dalys auklėtinių turėjo galimybę dalyvauti „Šokio revoliucija“ filmavime. Pamatyti šalies geriausius šokių profesionalus anksčiau nei projektas pasieks televizijos eterį.
    Vaikų globos namų auklėtiniai liepos 19 d. lankėsi Dieveniškių istoriniame regioniniame parke esančiame viename gražiausių kampelių – Norviliškių pilyje. Išvyka buvo organizuota Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnu iniciatyvą pagal Šalčininkų rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Teisėtas ir naudingas mūsų laisvalaikis 2019“. Projekto tikslas: spręsti vis didėjantį nepilnamečių nusikalstamumą, delinkventinį elgesį, laisvalaikio praleidimo būdą, skiepyti teisingas vertybes, skatinti bendruomeniškumą, intelektualios pilietiškos asmenybės formavimąsi. Vaikai turėjo unikalią galimybę susipažinti su viduramžio valgymo tradicijomis, paragauti viduramžio patiekalų. Vėliau visų laukė sportinės pramogos – šaudymas iš arbaleto ir lankų. Paėję vos 300 žingsnių, vaikai atsidūrė prie Lietuvos ̶ Baltarusijos Respublikos valstybinės sienos.
    Rugpjūčio mėnesį Vaikų globos namus sudrebino griausmingas baikerių iš Lenkijos apsilankymas. Mažieji globos namų gyventojai buvo vaišinami saldumynais, dalyvavo įvairiuose baikerių suorganizuotuose žaidimuose. Maloniausia pramoga vaikams buvo – galimybė kartu su baikeriais pasivažinėti jų nuostabiais motociklais. Taip pat vaikai turėjo galimybę apsilankyti cirkę. Grožėjosi žonglierių, akrobatų, oro gimnastų pasirodymais. Visiems susirinkusiems puikią nuotaiką kėlė linksmasis klounas. Cirko artistų pasirodymas padovanojo vaikučiams nepamirštamas akimirkas ir šypsenas jų veiduose.  Dvi mergaitės turėjo puikia galimybę išvykti pailsėti į stovyklą kaimyninėje šalyje,  Lenkijoje.
    Visos vasaros finaliniu akordu tampa pati tolimiausia, ilgiausia ir laukiamiausia kelionė į Palangos stovykla pagal sveikatingumo projektą. Šiemet dviem savaitėms į jaunimo stovykla išvyko 6 auklėtiniai. Vaikai maudėsi, statė smėlio pilis, deginosi saulėje ir visi vienbalsiai nusprendė, kad laikas prie jūros bėga daug greičiau...Anot vaikų – tik spėjom nuo mokslų pabėgti o jau čia pat rugpjūtis, o po jo – ir rugsėjis ant nosies. „Gaila vasaros, labai greit ji pralėkė,“ – pastebėjo auklėtiniai.
     Taip pat vasaros metu dalys vaikų išvyko pasisvečiuoti pas tėvus ir artimus giminaičius. Kol kas vaikų globos namuose – įprasta rugsėjo pradžia. Vėl sėdama prie pamokų ruošos, dalinamasi mokyklos naujienomis, tačiau dar dažnokai vaikų pokalbiuose atgyja vasaros prisiminimai.
 

baik_2.jpg  baik1_1.jpg
 pilys1_2.jpeg
pilys2_2.jpeg

va1_3.JPG vas3_2.JPG
vas4_2.JPG vas5_2.JPG

« Atgal

Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centras / Bažnyčios g. 25, Šalčininkai LT-17122, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt