Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Naujienos

Savarankiško gyvenimo mokymai Šalčininkų vaikų globos namuose
      Lietuvoje tėvų globos netekę vaikai apgyvendinami globos įstaigose, kurias palieka sulaukę 18 metų. Išėję iš globos namų, dažnai susiduria su sunkumais įveikdami adaptacinį savarankiško gyvenimo etapą. Valstybė jauniems žmonėms po institucinės globos nenumato jokių pagalbos šaltinių, išskyrus nedidelę materialinę paramą. Tyrimai rodo, kad 76 proc. globos namų auklėtinių nesijaučia arba nežino, ar yra pasirengę pradėti savarankišką gyvenimą.

HPIM2297_1.JPG  SDC11605_1.JPG
     Vasario mėnesį Šalčininkų vaikų globos namuose vyko socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių mokymai, skirti vyresniesiems įstaigos auklėtiniams, kuriuos organizavo VšĮ „Šalčininkų švietimo ir informavimo centras“.
     - Mokymų tikslas yra vaikų globos įstaigų auklėtiniams suteikti savarankiško gyvenimo, motyvacijos dirbti, psichologinio atsparumo, socialinių įgūdžių, teisinio raštingumo, sveikos gyvensenos įgūdžių, profesinio orientavimo ir konsultavimo, kitų paslaugų bei parengti juos gyvenimui „Savarankiško gyvenimo namuose“, kurie veikia penkiose Lietuvos savivaldybėse – sakė Lietuvos konfliktų prevencijos asociacijos pirmininkas Saulius Samulevičius.
     Mokymai yra sudėtinė Lietuvos konfliktų prevencijos asociacijos įgyvendinamo Europos Socialinio fondo finansuojamą projekto „Vaikų globos įstaigų auklėtinių socialinės ir profesinės integracijos po institucinės globos paslaugų sistemos sukūrimas ir diegimas Lietuvoje“ dalis. Penkių dienų trukmės mokymai vyko šiomis temomis: vaikų globos įstaigų auklėtinių savarankiško gyvenimo įgūdžių mokymas, vaikų globos įstaigų auklėtinių psichologinio atsparumo ugdymas, vaikų globos įstaigų auklėtinių motyvacijos stiprinimo ir socialinių kompetencijų didinimas, vaikų globos įstaigų auklėtinių profesinės karjeros planavimas ir vaikų globos įstaigų auklėtinių teisinio raštingumo ir sveikos gyvensenos mokymas.
     Mokymuose dalyvavo 11 Šalčininkų vaikų globos namų auklėtinių. Mokymus vedė patyrusi lektorė, Vilniaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Roma Vida Pivorienė. Pasak lektorės, jauni žmonės iš pradžių jautėsi nedrąsiai, bet po kelių užsiėmimų tapo daug atviresni ir aktyviai dalyvavo mokymuose.
     - Man labai patiko dalyvauti šiuose susitikimuose. Manau, kad mokymų metu įgytos žinios pravers bendraujant su bendraamžiais bei padės atskleisti savyje savybių, kurių mes nelabai pastebime ir ne visada vertiname – mintimis dalijosi mokymų dalyvė Vika.

HPIM2329_1.JPG  HPIM2331_1.JPG
     Šalčininkų vaikų globos namų direktorė Oksana Obločinska džiaugėsi, kad vaikai supranta tokių užsiėmimų svarbą ir noriai juos lanko, nepaisant to, kad mokymai vyko savaitgaliais, laisvalaikio metu.
     - Sukakus pilnametystei ir gavus finansinę paramą daugelis vaikų globos namų auklėtinių nemoka pasinaudoti pinigais, iškart juos išleidžia. Dažnai išėjus iš vaikų globos namų auklėtiniai atsiranda gatvėje, todėl tema apie Savarankiško gyvenimo namus, manau, jiems buvo labai aktuali. Kadangi mokymų dalyviai po dvejų – trejų metų baigs mokyklą, įdomi jiems buvo ir profesinės karjeros planavimo tema – sakė direktorė Oksana Obločinska.

globosn1.jpg  globosn2.jpg
Irena Kolosovska

« Atgal

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt