Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Naujienos

Padėkos skambėjo vaikų globėjams
     Š. m. balandžio 12 d. Globos centras sukvietė į Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centrą Šalčininkų rajono šeimas, globojančias vaikus į renginį “Aukime kartu”. Šventėje globėjams už pasiaukojimą bei rūpestingumą, nuoširdų rūpinimąsi vaikais dėkojo Šalčininkų rajono savivaldybės vaikų globos namų Globos centro direktorė Oksana Obločinska. Direktorė džiaugėsi, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurių širdžių šiluma ir rūpestis leidžia vaikui džiaugtis šiandiena ir nebijoti dėl rytojaus.
    Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, kuri taip pat yra vaiko globėja.
     – 2014 metais prasidėjus institucinės globos pertvarkai buvo daug abejonių, kaip jis vyks, ar atsiras norinčių globoti vaikus. Labai smagu, kad tas procesas stipriai juda ir mūsų rajone atsiranda vis daugiau žmonių, pasiruošusių ištiesti ranką be tėvų globos likusiems vaikams. Naudodamasi proga, noriu Jums labai už tai padėkoti ir mero, Savivaldybės vardu kiekvienam globėjui įteikti padėkos raštus, - kalbėjo mero pavaduotoja Beata Petkevič.
    Susitikimo metu vyravo labai šilta ir atvira atmosfera. Savo patirtimi dalijosi globėjos Kristina Zuzo ir Violeta Kulevičienė, kurios papasakojo, kaip sunku buvo apsispręsti tapti globėju bei kokių džiugių gyvenime akimirkų suteikia globa.
    Šalčininkų globos centras – tai Šalčininkų vaikų globos namų padalinys, kurio viena iš funkcijų yra globėjų veiklos koordinavimas. Renginio metu buvo pristatytos Institucinės globos pertvarkos etapai, jos tikslai bei Centro veikla. Parodytas trumpametražis filmas apie globėjus ir jų istorijas kelyje į globą. Susirinkusiems pristatyti naujausi statistiniai duomenys: Šalčininkų rajone yra 68 globėjai, kurie rūpinasi 83 vaikais iš 64 šeimų. Tai yra budintys globotojai (3), globėjai giminaičiai (39) ir socialiniai globėjai (26). Šiuo metu Šalčininkų vaikų globos namuose gyvena 43 vaikai, Šalčininkų bendruomeniniuose vaikų globos namuose – 6 vaikai.    
    Šventės šiluma ir nuoširdūs žodžiai globėjams už jų rūpestį, meilę ir prieraišumą vaikams, jaudino kiekvieną atėjusį. Nuotaiką linksmomis dainomis praskaidrino vaikų globos namų auklėtiniai. Vėliau susitikimas buvo pratęstas prie arbatos puodelio aptariant globėjų aktualijas ir gerąją patirtį.  
    Tokie renginiai, ne tik padėka globėjams, bet ir yra paskatinimas tiems, kurie vis dar nesiryžta paimti į savo šeimą mažo žmogaus, skirti jam savo širdies šilumą ir rūpestį bei suteikti galimybę vaikui augti ramiai ir laimingai. Didžiuojamės tais žmonėmis, kurie jau daug metų dirba šį sunkų, bet labai reikalingą vaiko gerovei darbą.
globejai3_1.JPG

globejai4_1.JPG

globejai13_1.JPG

globejai10_1.JPG

globejai16_1.JPG

globejai14_1.JPG

glob_1.JPG

globejai18_1.JPG

globejai15_1.JPG

globejai17_1.JPG 

« Atgal

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt