Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Naujienos

Mikniškių (Michnovo) bendruomenės atstovai svečiuose pas vaikus
   Gegužės 3 d. sulaukėme svečių iš Mikniškių bendruomenės. Tai buvo sekmadieninės mokyklėlės auklėtiniai, jų tėvai, bendruomenės atstovai. Atvyko pas mus ne tik su koncertine programa, bet ir su pačių keptais pyragais, gamintu sviestu, namine varške. Atvežė vaikams daug vaisių ir saldumynų. Turėjome galimybę susipažinti, susidraugauti, parodyti kaip mes gyvename. Įstaigos auklėtinai ir darbuotojai gavo pakvietimą apsilankyti Mikniškių bendruomenėje, pažiūrėti kaip jie gyvena, dirba...
   Mikniškės - sena dvaravietė, apytiksliai nuo 1850-ųjų. Dvarininkai Koreckiai čia pastatė medinę cerkvę. Bendruomenė susibūrė 1920–1922 m. Koreckių dvare, kai šventikui Pontijui Rupyševui pavyko atversti į stačiatikių tikėjimą tris dvarininko Osipo Koreckio dukteris – Anastasiją, Mariją ir Varvarą.
   Tai unikali religinė stačiatikių bendruomenė, gyvenanti gana uždarai ir besiverčianti žemės ūkiu, iki šiol ji praktikuoja gyvenimą „arti gamtos“, rūpinasi dvasiniais reikalais.
   Bendruomenė turi savo biblioteką, muziejų, į kurį verta užeiti ir iš vietinių išgirsti istorijų.
  Tarpukariu Turgelių klebonas užtarė bendruomenę prieš Juzefo Pilsudskio valdžią, kad šie rusai – ne komunistai. 1941 metų birželį J. Stalino NKVD planavo visus Michnovo rusus ištremti. Bendruomenę išgelbėjo prasidėjęs A. Hitlerio ir J. Stalino karas. Sovietinė valdžia 1947 m. ją įregistravo kaip kolūkį, bendruomenėje tada buvo 100–120 tikinčiųjų. Šiandien Mikniškių komunoje gyvena ir dirba apie 70 žmonių.

P1011458_1.JPG P1011478_1.JPG
P1011492_1.JPG P1011514_1.JPG

« Atgal

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt