Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centras

Naujienos

Kviečiame Šalčininkų rajono gyventojus tapti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais!
      Šalčininkų rajono Šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojai kviečia rajono gyventojus tapti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais vaikams, netekusiems tėvų globos.
    Ar kada pagalvojote, jog globojamo ar įvaikinto vaiko auginimas gali pakeisti ir praturtinti jūsų gyvenimą? Galbūt jūs nesusilaukiate savo vaikų ir tyliai svarstote apie galimybę įsivaikinti? O gal jūsų vaikai jau užaugo, paliko namus ir kuria savo gyvenimą, o jūs jaučiatės stiprūs ir pajėgūs užauginti dar vieną ar kelis vaikus?
    Didžiausia vaiko, netekusio savo tėvų, svajonė – turėti šeimą. Šiuo metu Šalčininkų rajono Šeimos ir vaiko gerovės centre gyvena 39 vaikai. 36 vaikams yra nustatyta nuolatinė globa. Tai vaikai nuo 6 iki 17 metų amžiaus. Mūsų rajone didžioji dalis, vaikus, likusius be tėvų globos, globoja artimieji giminaičiai (seneliai, broliai bei seserys), globojančių nepažįstamus vaikus yra labai mažai, nes žmonės baiminasi priimti vaikus į savo šeimas, dėl nusistovėjusių stereotipų, tačiau yra ir išimčių. Norime Jums, mieli skaitytojai, pristatyti keletą gerosios patirties globoje pavyzdžių.
    Regina Sokolovič, Šalčininkų raj. savivaldybės administracijos, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja. Jau 2 metus globoja mergaitę iš globos namų. Pasak moters, viskas prasidėjo nuo to, jog pasiimdavo mergaitę savaitgaliais ir švenčių dienomis svečiuotis. Taip mergaitės ir Reginos Sokolovič šeimos narių užsimezgė ryšys ir nusprendė globoti mergaitę. Savus vaikus jau užaugino ir dar su vyru turi jėgų realizuoti save tėvystėje. Suteikti vaikui tikrus namus, šeimą, kupiną šilumos bei meilės. Regina ragina mūsų rajono gyventojus nebijoti, žengti pirmą žingsnį ir priimti svetimą vaiką į savo šeimą.
    Teresa Zuzo yra namų šeimininkė ir šiuo metu globoja 2 vaikus. Tarp moters ir vaikų nėra giminystės ryšio, tačiau buvo pažįstami su vaikais iki apsisprendimo juos globoti. Moteris, globėja yra nuo 2017 metų. Globėja teigia: „Esu viena iš tų asmenų, kuri pati patyrė vaikystę be tėvų. Tapti globėja mane paskatino mano pačios nuoskaudos. Gerai suprantu vaikus, likusius be tėvų, kadangi pati esu su tuo susidūrusi ir žinau, ką tai reiškia. Turiu pakankamai žinių ir patirties, galėčiau padėti kitam vaikui, likusiam be tėvų globos. Žinau nuo ko pradėti ir gebu išspręsti bet kokia situaciją, orientuojuosi pagal savo pačios vaikystę, kas palengvina man darbą. Sutikau globoti vaikus ilgai nesvarsčiusi, kadangi esu viena iš tų žmonių, kurie jaučia gyvenimą pilnavertį ir laimingą, kai yra reikalingi kitiems. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be pagalbos kitiems. Dauguma žmonių bijo globoti mažus ir didelius vaikus, bijo nesulaukti dėkingumo, pradeda galvoti tik apie neigiamus dalykus. Taip, drąsiai sutinku, kad visko patirsite globojant vaiką, bet atminkite tai, kad viskas priklauso tik nuo Jūsų darbo rezultatų bei nuo Jūsų pačių pastangų. Nebijokite padėti kitiems, gyvenimas ateityje jums atsidėkos su kaupu”.
    Krystyna Slavinska yra socialiai aktyvi asmenybė, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narė. Globėja tapo visai neseniai, prieš porą mėnesių. Sužinojusi, kad Šalčininkų ligoninėje buvo paliktas 4 metų berniukas, pradėjo jį lankyti, tarp jų užsimezgė ryšys. Ilgai nesvarsčiusi priėmė sprendimą, jog nori priimti berniuką į savo šeimą. Moteris jau prieš tai turėjo patirties globoje. Prieš dešimtmetį iš vaikų globos namų savaitgaliais ir švenčių dienomis pasiimdavo mergaitę pas save svečiuotis. Iki šiol su ja palaiko ryšį, nors mergina jau yra pilnametė.
    Globa ar įvaikinimas – ypatinga dovana ir vaikui, ir šeimai, kuri pasiryžo priimti vaiką. Be tėvų globos likęs vaikas turi galimybę augti juo besirūpinančioje ir palaikančioje šeimoje, o globojantys suaugusieji – dalintis savo namais, meile, rūpesčiu ir šiluma. Vaiko globa naujoje šeimoje suteikia vaikui visavertį ir saugų gyvenimą, kurio dėl labai įvairių priežasčių negalėjo suteikti jo biologiniai tėvai. Saugių namų suteikimas, gyvenimas šeimos aplinkoje yra svarbus indėlis į geresnę ir gražesnę vaiko ateitį bei abipusių svajonių išsipildymo galimybė, naujos gyvenimo prasmės atradimas, iššūkis dideliems gyvenimo pokyčiams, asmeniniam augimui.
    Jei Jūsų namuose gali atsirasti vietos vaikui, kuriam reikia mylinčios šeimos – kviečiame susipažinti su mūsų Globos centru ir dalyvauti GIMK mokymuose Šalčininkų mieste! GIMK mokymai padeda pasiruošti globai ar įvaikinimui, o užsiėmimai vyksta patogiu laiku. GIMK Įvadiniai mokymai apima 7 užsiėmimus po 3 val. ir 2-3 individualius susitikimus su GIMK mokytojais.
 GIMK programa: Tinka visiems, norintiems tapti globėjais ar įtėviais.
•    Suteikia žinių, emocinį įsitraukimą, svarstant savo sprendimo tikrumą.
•    Padeda įsivertinti savo gebėjimus ir motyvaciją, užtikrinant vaikui ir šeimai stabilumo, palankios aplinkos sąlygas.
•    Sužinoma globos ir įvaikinimo, pagalbos vaikui ir šeimai sistema, bendradarbiavimo ir bendravimo svarba.
•    Mokymai – tai pagalbos priemonė ketinantiems, globoti, įvaikinti.
    Mokymus ketiname pradėti antroje rugsėjo pusėje. Taip pat teikiame kitą reikalingą pagalbą: padedame parengti būtinus dokumentus vaiko teisių apsaugos skyriui; konsultuojame globos ir įvaikinimo klausimais; asmenims, ketinantiems tapti globėjais bei žengiant visais tolimesniais etapais teikiame psichologo konsultacijas; padrąsiname ir patariame. Visos Globos centro paslaugos yra NEMOKAMOS. Užtikriname paslaugų konfidencialumą!

    Susidomėjusius kviečiame kreiptis į Globos centrą, įsikūrusį Šalčininkų mieste, Bažnyčios g. 25, info tel. 380 52334, mob. +370 61 612 885 arba el. paštu oksana.oblocinska@etanetas.lt

zw_1.png

« Atgal

Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centras / Bažnyčios g. 25, Šalčininkai LT-17122, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt