Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Naujienos

Kiekvienas vaikas svarbus
   2017 metų kovo 23 dieną dalyvavome Mūsų globotinės Alionos Kevros, kuri šiuo metu studijuoja Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, koncerte „Kiekvienas vaikas svarbus“. Šiuo koncertu buvo norima atkreipti dėmesį į vaikus gyvenančius be tėvų globos - vaikų globos namuose. Koncertas vyko Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykloje. Koncertą organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, Meno mylėtojų asociacija „Ateities jaunimas“ bei Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykla.
   Koncerto metu klausėmės daug gražių žinomų kompozitorių kūrinių, kuriuos atliko Aliona Kevra.     Koncerto idėja labai aktuali šiais laikais. Vaikų globos namuose šiuo metu gyvena apie 3186 vaikai (2016 m. 12 mėn. 31 d. duomenys). 2017 m. kovo 1 d. duomenimis, siūlomi įvaikinti 568 galimi įvaikinti vaikai. Statistika rodo, kad žmonės pradėjo domėtis globa ir įvaikinimu. Norint pradėti globoti ar įvaikinti vaiką likusi be tėvų globos, reikia dalyvauti GIMK (Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) programoje.
   Svarbus GIMK mokymų dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Būsimi globėjai (rūpintojai) ir įvaikintojai mokymų metu atvirai kalba apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsako sau į daugelį klausimų. Taip pat ketinantieji globoti ar įvaikinti kartu su socialiniu darbuotoju įvertina, ar jie gali tapti globėjais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų. Juk labai svarbu priimti galutinį sprendimą laiku ir teisingai.
   Visas GIMK programos kursas būsimiesiems globėjams ir įtėviams trunka apie tris mėnesius. Per šį laikotarpį asmenys, ketinantys įvaikinti ar globoti, turi išklausyti 10 pateiktų temų ir ugdyti atitinkamus gebėjimus.
   Mokymų metu organizuojamos bent dvi individualios konsultacijos ir apsilankymai globėjų (rūpintojų) ir įvaikintojų namuose. Mokymų dalyviai taip pat atlieka namų darbus, kuriuos vėliau aptaria ir analizuoja kartu su grupės vadovais individualių ar grupinių užsiėmimų metu.
   Programa nesiekia ieškoti šeimų silpnybių ar neigiamų bruožų. Atvirkščiai – padeda pamatyti, kokiomis savybėmis šeima gali didžiuotis ir kokia jos stiprioji pusė. Vaikai, kurie prarado biologinius tėvus, turi labai menką savosios vertės pajautimą. Jie nepasitiki savimi, jaučiasi atstumti ir nereikalingi. Todėl džiugu, kai atsiranda šeima, kuri gali ir turi atitinkamų gebėjimų tais vaikais pasirūpinti.
   Tikimasi, kad globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo programa leis pažvelgti į vaiką giliau, šiek tiek kitomis akimis pamatyti jo pasaulį, poreikius ir patirtį, visuomenės požiūris į mažuosius mūsų piliečius, į įvaikinimą ir globą taps brandesnis bei atsakingesnis. (Informacija parengta naudojantis internetine svetaine www.vaikoteises.lt).
   Jeigu Jūsų širdyse ir namuose yra vietos dar bent vienam likimo nuskriaustam vaikui, kviečiame kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrių, 428 kabinetą.
   Nuoširdžiai džiaugėmės, kad Aliona per šiuos trumpus 2 metus kartu su  Irina Rodevič pasiekė tiek daug – įstojo į konservatoriją, įgijo puikių dainavimo gebėjimų.
 Sveikiname Aliona 18-ojo gimtadienio proga! Linkime jai išmokti nepasiduoti, iš gyvenimo kiekvieną dieną norėti daugiau nei norėjo vakar ir kad ją visada suptų patys brangiausi žmonės.

gimk2_1.JPG gimk_1.JPG
gimk3_1.JPG            6.jpg

gimk1_1.JPG « Atgal

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt