Šalčininkų Vaikų Globos Namai

Steigėjai ir istorija


IMGP5519_1.JPG 

     Šalčininkų vaikų globos namus 1995 metais įkūrė Šalčininkų rajono savivaldybė. Tuo tikslu Šalčininkų specialiosios mokyklos-internato (pavaldžios Vilniaus apskrities administracijos viršininkui) pastate savivaldybė išnuomojo aukštą.
     Kasmetinis remontas ir būtinų baldų komplektavimas buvo atliktas iš aukotojų lėšų. Vaikų namuose auklėjami 38 vaikai. Tai našlaičiai ir vaikai iš socialinės rizikos šeimų nuo 3 iki 18 metų, kurie lanko vaikų darželius-lopšelius ir Šalčininkų gimnazijas, mokyklas. Vaikai suskirstyti į keturias grupes – šeimynas:
šeimynos komplektuojamos iš panašaus arba įvairaus amžiaus vaikų:
broliai ir seserys gyvena toje pačioje šeimynoje;
maksimalus globojamų vaikų skaičius šeimynoje – 10, minimalus – 8;

     Vaikai turi savo miegamuosius, buities kambarius, namų darbų ruošos kambarius. Vaikų globos namai turi gerai įrengtas prausyklas ir dušus, sporto kambarį, informacinį centrą.  Dirba 6 patyrę socialiniai darbuotojai.
     Vaikų globos namai pavaldūs Šalčininkų rajono savivaldybei, kuri aktyviai dalyvauja kuriant atitinkamas gyvenimo sąlygas likimo nuskriaustiems vaikams. Tačiau biudžetinių lėšų pakanka tik sumokėti už šildymą, komunalines paslaugas ir darbuotojų atlyginimams. Visas kitos išlaidos (maitinimo, drabužiams, apavui, patalynei, higienos priemonėms, mokyklinėms priemonėms įsigyti, patalpų ir inventoriaus remontui ir kt.) padengiamos iš valstybės lėšų, paaukotų ir užsienio rėmėjų lėšų.
     Džiūgina mus, kad mūsų pastangos padėti likimo nuskriaustiems vaikams pastebėtos ir įvertintos.
    Telaimina Dievas visus geros valios žmones, kurie padeda mūsų auklėtiniams.

Šalčininkų rajono vaikų globos namai / Šalčininkų km., LT-17121, Šalčininkų rajonas
Svetainės dizainas: www.rkovzan.roxer.com
Svetainės palaikymas: www.etanetas.lt